Puhuri 1000 jalkineiden, käsineiden ja asusteiden kuivain

Tuotekoodi: 123-PUHURI1000
EAN:
Tulosta tuotetiedot: Iso (A4) | Pieni
PUHURI on laite, joka kuivaa jalkineet ja käsineet tehokkaasti ilmavirtauksella ilman lämmitystä, mikä ehkäisee sieni- ja homekasvustoa. Helppokäyttöinen ja energiaa säästävä PUHURI soveltuu sijoitettavaksi kuivissa sisätiloissa ja kuivaa jopa 32 varustetta kerrallaan ilman huoltotoimenpiteitä. Laite on kestävä ja kevyt.

PUHURI on tarkoitettu jalkineiden ja käsineiden ja muiden asusteiden kuivaamiseen. Kuivaus tapahtuu ilmavirtauksen avulla. Ilmaa ei lämmitetä, koska lämmin ilma edistää mm. sienieliöstöjen kasvua.

PUHURI toimii normaaleissa huonetiloissa. Laitetta ei saa sijoittaa märkiin kohteisiin ja se on suojattava roiskeilta. Komerotilaan sijoitettaessa on varmistettava riittävä ilman kiertomahdollisuus sekä komeron ala- että yläosasta. PUHURILLA kuivaat nopeasti käsineet ja jalkineet, jopa 32 kpl kerralla.

  • Käyttäminen on vaivatonta ja helppoa. Kellokytkimellä säädät kuivausajan halutun pituiseksi.
  • Kevyt, helppo liikutella ja pitää puhtaana.
  • Kuluttaa vähän sähköä, on käytössä edullinen.
  • Vähentää jalkasienien ja homeiden leviämistä.
  • Kestävä: puhaltimessa on huoltovapaa moottori. Kotelo ja kuivausvarret ovat iskunkestävää ABS-muovia.

PUHURI kuivaa huoneenlämpöisellä ilmalla käsineet, jalkineet ja muut varusteet. Puhallusilma johdetaan varusteiden sisään putkilla, jotka toimivat kuivaustelineinä.

PUHURI on helppo sijoittaa lattialle, pöydälle ja jopa kaappiin. Kaapissa PUHURIN kierrättämä ilma kuivaa myös laitteen yläpuolelle sijoitetut varusteet.

Tekniset tiedot
Käyttöjännite: V 230 Hz 50 
Sulakekoko: minA 6 
Virrankulutus: A 
Suojausluokka: IP X2

Paino: 11 kg
Pituus:  81 cm
Leveys:  35 cm
Korkeus:  60 cm